Ciężarówka zablokowała DK 16 na kilka godzin

Na trasie Orzysz – Mikołajki na łuku drogi przewrócił się pojazd marki Daf. Ciężarówka na blisko sześć godzin całkowicie zablokowała ruch.

We wtorek przed godz. 19.00 na drodze krajowej nr 16 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. Na trasie Orzysz – Mikołajki w okolicach miejscowości Drozdowo przewróciła się ciężarówka. Do północy zablokowała ruch na tej trasie.

Jak ustalili policjanci 24-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego, kierując samochodem marki Daf, na łuku drogi najwyraźniej stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu blokując ruch. Wielogodzinne utrudnienia na tej trasie spowodowane były koniecznością wyciągnięcia z rowu ciężarówki, ale wcześniej rozładowania blisko 25 ton blachy, którą ten samochód przewoził.

Kierujący tirem był trzeźwy. Został pouczony za popełnione wykroczenie. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne i drogowe policjanci apelują do kierowców o zachowanie środków ostrożności na drodze, zdjęcie nogi z gazu i bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu.