Rowerzysta potrącony w centrum Pisza

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 23.00 w centrum Pisz na ul. Kościuszki. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 37-letni mężczyzna przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych, co jest niezgodne z przepisami. 37-latek został potrącony przez samochód marki Honda Accord. Kierujący pojazdem był trzeźwy.

Na podstawie relacji świadków funkcjonariusze ustalili, że rowerzysta wtargnął na przejście wcześniej nie zatrzymując się i nie rozglądając. Do tego jego widoczność mógł ograniczać kaptur założony na głowę. Przy rowerzyście leżały też słuchawki do słuchania muzyki.

Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. 37- latek z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Poza tą kolizją weekend na piskich drogach minął bezpiecznie pomimo trudnych warunków drogowych, jakie panowały w niedzielę na naszych drogach. Tego dnia w godzinach popołudniowych doszło jedynie do dwóch niegroźnych zdarzeń drogowych.

W obu przypadkach kierowcy niedostosowali prędkości do warunków panujących na drodze. Stracili panowanie nad pojazdami i zjechali do przydrożnych rowów. W zdarzeniach tych nie ucierpiała żadna osoba. Policjanci apelują do kierowców o ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.