Młodzi sportowcy z Pisza dali czadu w Spale

Sukces młodych sportowców z SP „Jedynki” na III Halowym Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych Spale.

Pierwsze do rywalizacji stanęły dziewczęta, które po pięciu startach na swoich dystansach nie miały szans na dobry wynik z najlepszymi zawodniczkami z Polski. Chłopcy zaczęli zawody od biegu na 1000 metrów i widać było, że są w bardzo dobrej dyspozycji oraz istnieje realna szansa na dobre wyniki. Po czterech seriach i podsumowaniu najlepszych czasów osiągnęliśmy pierwsze “srebro”. Medal wywalczył Leon Chrostowski (2007) a dwóm naszym pozostałym zawodnikom Dawidowi Paulin (2007) oraz Damianowi Zaczkowskiemu (2006) zabrakło naprawdę niewiele do podium. Ostatecznie zajęli 4 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Jeszcze emocje nie zdążyły opaść po biegu na 1000 metrów, rozpoczęły się biegi sprinterskie na 300 m.Po 5 seriach zsumowano wyniki i ogłoszono, że najlepszym zawodnikiem biegu sprinterskiego na 300 m chłopców rocznika 2007 został Miłosz Kosakowski. Trzecie miejsce zajął Oliwier Korzep. W sumie „Jedynka” Pisz zdobyła trzy medale, po jednym z każdego koloru, a pozostałym zawodnikom i zawodniczkom zabrakło bardzo mało.

Spała to nie tylko rywalizacja na zawodach ale także okazja do spotkania się z gwiazdami polskiego sportu. Nasi młodzi sportowcy z SP1 tym razem poznali kolejnego polskiego lekkoatletę, gdzie mogli uwiecznić to na pamiątkowych zdjęciach. Był nim Sylwester Bednarek specjalizujący się w skoku wzwyż. Uczestnik igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro (2016) oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w Berlinie (2009).

Bieg na 300 m (rocznik 2007)

1 miejsce – Miłosz Kosakowski
3 miejsce – Oliwier Korzep
5 miejsce – Adrian Malinowski

Bieg na 1000m (rocznik 2007)

2 miejsce – Leon Chrostowski
4 miejsce – Dawid Paulin

Bieg na 1000m (rocznik (2006)

4 miejsce – Damian Zaczkowski

Skok w dal (rocznik 2006)

6 miejsce – Stanisław Górski

W zawodach uczestniczyli również: Jakub Gołębiowski, Alicja Filipowicz, Paulina Wachowska, Natalia Klimowicz, Klaudia Kłos, Aleksandra Szmigiel
Trenerzy: Cezary Misierewicz, Ryta Kowalska