Rembrandt, Durer, Canaletto na dwa dni zagoszczą w Piszu

Wyjątkowa wystawa zagości jutro w Piszu za sprawą Fundacji im. Zbyszka Cyganiewicza. Będzie można na niej zobaczyć 40 prac wielkich mistrzów jak: Rembrandt, Durer, Chodowiecki czy Canaletto.

Ekspozycja kolekcji Dariusza Matyjasa, znanego kolekcjonera dzieł słynnych artystów pod nazwą „Sztuka starych mistrzów”, to oryginalne dzieła sztuki największych polskich i światowych mistrzów. Wystawa składała się z 40 dzieł drzeworytów, miedziorytów, akwafortów oraz mezzotint. Ekspozycja przedstawia prace wielkich artystów z XVI-XVIII wieku, takich jak: Albrecht Durer, Hermensz Rembrandt, William Hogarth, Daniel Chodowiecki, Bernardo Canaletto, Francesco Bartolozzi i Rafael Santi. Ich prace to: portrety, sceny biblijne, pejzaże i sceny rodzajowe, które mają po 300 lat.  Wystawa zagości w Piszu na bardzo krótko, bo zaledwie dwa dni. Warto zatem skorzystać z tej wyjątkowej okazji.

Wernisaż tej krótkiej wystawy odbędzie w środę o godzinie 18 w siedzibie Fundacji im. Zbyszka Cyganiewicza na ul. Leśnej 1 w Piszu (budynek Angitia Med Rehabilitacja). Wystawa będzie również ogólnodostępna dla zwiedzających w czwartek przez cały dzień i piątek do godziny około 11. Osoby i grupy zorganizowane chcące zobaczyć wystawę proszone są o wcześniejszy kontakt z organizatorem. Telefon kontaktowy znajduje się na plakacie.

Inicjatorem sprowadzenia wystawy „Sztuka starych mistrzów” do Pisza jest Fundacja im. Zbyszka Cyganiewicza. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach Projektu „Śpisz Pisz? Obudź się. Edycja 2018”