18-latek z Kolna niszczył samochody w Piszu

Policjanci zatrzymali dwóch młodych mieszkańców Kolna podejrzanych o zniszczenie czterech samochodów osobowych na terenie Pisza.

Jak ustalili śledczy to jeden z nich poprzebijał opony w samochodach i porysował karoserię nożem kupionym wcześniej w piskim markecie. Do zdarzenia doszło w piątek 19 października br. Do piskiej komendy zgłosił się mężczyzna informując, że przebito mu cztery opony w jego pojeździe marki Audi, zaparkowanym przed blokiem.

– Patrol natychmiast pojechał na miejsce. W rozmowie ze świadkiem zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że sprawcy poruszali się pojazdem marki Toyota Yaris koloru niebieskiego – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Świadek zapamiętał też początkowe numery rejestracyjne tego pojazdu. Sugerowały one, że sprawcami mogą być mieszkańcy Kolna.

Oficer dyżurny piskiej komendy natychmiast powiadomił o tym jednostkę policji w Kolnie. Krótko po przekazaniu tej informacji kolneńscy policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej na rogatkach miasta.
Niebieską toyotą jechało dwóch młodych mężczyzn, którzy kategorycznie zaprzeczali, aby wracali z Pisza. W trakcie przeszukania pojazdu policjanci zaleźli w nim nóż. Sprawa wydała się już przesądzona.
W trakcie dalszych czynności wykonywanych przez piskich policjantów okazało się, że mieszkańcy Kolna uszkodzili nie tylko audi. Zniszczyli jeszcze trzy inne samochody zaparkowane na osiedlu Wschód. Poprzecinali w nich opony i porysowali karoserie samochodów. Kryminalni dotarli do właścicieli zniszczonych pojazdów, którzy złożyli wnioski o ściganie sprawców.

Piscy śledczy ustalili, że sprawcą zniszczenia samochodów jest 18-letni mieszkaniec Kolna. Nastolatek był trzeźwy. Twierdził też, że nie brał żadnych substancji odurzających. Nie potrafił jednak logicznie wytłumaczyć swojego zachowania. Dodał tylko, że nóż, którym poprzebijał opony, kupił w piskim markecie.
18-latek usłyszał trzy zarzuty popełnienia przestępstwa zniszczenia mienia na łączną kwotę ponad 2 000 złotych. Czwarty czyn, którego się dopuścił, zakwalifikowany został jako wykroczenie zniszczenia mienia. Było to bowiem przecięcie jednej opony w aucie o wartości 200 złotych. Mieszkańcowi Kolna grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.