Tragedia w wesołym miasteczku – nie żyje dziecko

9-letni chłopiec zmarł w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w wesołym miasteczku w Szczytnie. Według policji do tragedii doszło w wyniku awarii karuzeli.

Według policji doszło do awarii karuzeli typu Break Dance, na której przebywali 9-letni chłopiec wraz ze swoim 30-letnim wujkiem.
Z urządzenia wypiął się element, na którym siedzieli. Nieprzytomnemu chłopcu z poważnymi urazami głowy udzielono pierwszej pomocy.

Po przyjeździe służb medycznych, nieprzytomnego 9-latka przetransportowano do szpitala w Szczytnie. Pomimo reanimacji chłopca nie udało się uratować. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Wujek chłopca z urazem kręgosłupa został przewieziony do szpitala w Szczytnie. Na razie nie wiadomo, jaki jest jego stan.Policja poinformowała, że lunapark został zamknięty, a funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora zabezpieczają miejsce wypadku i ustalają jego okoliczności.Tragedia wydarzyła się w niedziele po godzinie 14-tej. Lunapark był jedną z atrakcji weekendowego festiwalu “Dni i Noce Szczytno 2018”.

Fot. Tygodnik Szczytno