Najpierw parada, a potem w ciemny las.

Rowerzyści z Pisza i okolic już wiedzą, jak spędzą nadchodzącą najkrótszą noc w roku. 23 czerwca o godz. 22 wyruszy V Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej. Trwają zapisy chętnych.

Po raz piąty odbędzie się Rajd Świętojański po Puszczy Piskiej. To nocna impreza rowerowa, organizowana przez pasjonatów z Pisza, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem samych rowerzystów, jak i partnerów. Uczestnicy aktywnie spędzają najkrótszą noc w roku, pokonując rowerami około 30 km po Puszczy Piskiej. Najbliższy Rajd Świętojański zaplanowano z nocy z 23 na 24 czerwca.

Tradycyjnie rozświetlony peleton wyruszy o godz. 22.00 z Pisza. W tym roku na rozpoczęcie zaplanowano spotkanie z policjantami z piskiej komendy, a następnie paradę rowerową ulicami miasta. Po wyjechaniu z Pisza na rowerzystów czeka ciemny las. Celem ich wyprawy będzie osada leśna Pieczysko w gminie Ruciane-Nida. Tam na uczestników czekało będzie ognisko, konkursy z nagrodami i po raz pierwszy w historii imprezy koncert. Zaśpiewa Julia Kocyła, utalentowana nastolatka, która uczestniczy w rajdzie wraz z rodzicami systematycznie od drugiej edycji. Powrót do Pisza zaplanowany jest ok. godz. 3.00.

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W poprzedniej edycji uczestniczyło w niej ponad 50 rowerzystów z Pisza, Łomży, Legionowa i Makowa Mazowieckiego. Aktywność piskich pasjonatów, którzy w bardzo oryginalny spędzają najkrótszą noc w roku widzą także partnerzy wspierający organizację wydarzenia. W tym roku jest to aż kilkanaście instytucji z całego regionu.

By wziąć udział w rajdzie należy dokonać zgłoszenie pod numerem tel. 503 36 44 44. Uczestnicy muszą posiadać sprawny rower wyposażony w dobrej jakości oświetlenie. W tym roku rajd został włączony w ogólnopolską kampanię 150 cm dla rowerzysty, która ma uświadamiać uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest przestrzeganie przepisów i okazywanie sobie wzajemnie szacunku na drogach.

Partnerzy wydarzenia:
Pieczysko – Serce Puszczy Piskiej, Nadleśnictwo Pisz, Gmina Pisz, Gmina Ruciane-Nida, Powiat Piski, Mazurski Park Krajobrazowy, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Kaufland, Muzeum Ziemi Piskiej, Sklep Rowerowy 2R, Skrawmet, Komenda Powiatowa Policji w Piszu.
Na wszelkie dodatkowe pytania chętnie odpowiem pod numerem tel. 503 36 44 44.