Poszukiwania motorowodniaka na Śniardwach

Piscy policjanci i inne służby poszukują kierującego skuterem wodnym, który wypłynął po przeprawie przez śluzę w miejscowości Karwik na jeziorze Śniardwy.

35 – letni mężczyzna ubrany był w krótkie spodenki oraz bezrękawnik lub kamizelkę w kolorze moro. Mężczyzna poruszał się skuterem wodnym „Bombardier” w kolorze biało -fioletowym. Odnaleziono skuter, którym poruszał się zaginiony mężczyzna. Osoby, które widziały mężczyznę proszone są o kontakt z policją.


Poszukiwany mężczyzna (materiałt KPP w Piszu)

Odnaleziony skuter (materiały KPP w Piszu)

Mężczyzna 12 czerwca pomiędzy godzinami 11:00, a 12:00 przekraczał na skuterze wodnym śluzę w miejscowości Karwik i popłynął w kierunku jeziora Śniardwy. Zamierzał on odbyć dłuższą podróż. Mężczyzna poruszał się skuterem wodnym „Bombardier” w kolorze biało – fioletowym. Tego samego dnia w godzinach wieczornych zgłoszono zaginięcie mężczyzny – mieszkańca powiatu piskiego. Od tamtej pory trwają intensywne poszukiwania zaginionego. Trwająca akcja poszukiwawcza, która objęła
m. in. jeziora Śniardwy, Seksty, Mikołajskie i Kacze Rajno, doprowadziła do odnalezienia skutera wodnego, którym kierował mężczyzna w rejonie miejscowości Niedźwiedzi Róg przy półwyspie Zagon. Publikujemy zdjęcie mężczyzny oraz skutera, którym pływał zaginiony.

W akcję poszukiwawczą zaangażowano samolot do poszukiwań z WOPR Warszawa, Mazurską Służbę Ratowniczą, MOPR Giżycko, MOPR Mikołajki, Państwową Straż Pożarną z łodzią wyposażoną w sonar. W działaniach biorą także udział policyjni wodniacy z łodzią. Do poszukiwań wykorzystuje się również dron z kamerą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. W dniu zgłoszenia policjanci z Pisza przeszukali okoliczne budynki, pustostany na szlaku w/w jezior, jak i również dworce, szpitale i restauracje.

Osoby, które posiadają informacje dotyczące zaginięcia mężczyzny proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu – 087 42 54 200 lub 087 42 54 231, osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu przy ul. Armii Krajowej 1, bądź pod numerem alarmowym 112.