Powiat Piski wiceliderem współpracy transgranicznej

W Suwałkach odbył się po raz pierwszy Kongres Samorządów Polski i Litwy.

Organizatorami kongresu byli Stowarzyszenie „Euroregion Niemen”, Biuro Euroregionu Niemen w Mariampolu we współpracy z Samorządem Województwa Podlaskiego oraz Związkiem Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego. Kongres, w którym uczestniczyli przedstawiciele samorządów z obu krajów, stał się znakomitą okazją do podsumowania blisko 20- letniej współpracy. Uczestnicy debatowali nad dotychczasowymi doświadczeniami w zakresie wzajemnej współpracy, w szczególności dotyczącej pozyskiwania funduszy unijnych, ale również nad możliwościami wyzwaniami, jakie przyniósł nowy okres programowania unijnego.
Podsumowaniem Kongresu, który odbył sie 7 czerwca była ceremonia wręczenia nagród w konkursie „Lider Współpracy Transgranicznej”, do którego zgłoszono również kandydaturę Powiatu Piskiego.

Miło nam poinformować Państwa, że Kapituła konkursu doceniła również działania naszego samorządu w zakresie współpracy z litewskim partnerem Rejonem Alytus, czego wynikiem jest przyznany Powiatowi Piskiemu tytuł WICELIDERA WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ. Statuetkę i dyplom w imieniu naszego powiatu odebrała Beata Sokołowska z Wydziału Strategii Rozwoju, Promocji, Integracji Europejskiej i Informacji.
Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Starosta Piski Andrzej Nowicki