Znęcał się nad matką i trafił do aresztu

Policja zatrzymała 29-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o znęcanie się nad matką.

Mężczyzna wcześniej był już karany za stosowanie przemocy wobec rodziców. W związku z tym objęty był policyjnym dozorem oraz miał orzeczony zakaz kontaktowania się z matką, zakaz zbliżania się do niej na odległość mniejsza niż 20 metrów, podchodzenia i wchodzenia do jej mieszkania. Jak się okazało zastosowane środki zapobiegawcze okazały się nieskuteczne.

Zbierając materiał dowodowy w tej sprawie funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna od blisko roku w dalszym ciągu stosuje przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec 53-letniej matki. W tym czasie 29-latek, będąc pod działaniem alkoholu, bez powodu wszczynał awantury domowe, w trakcie których wyzywał matkę słowami wulgarnymi. Podczas jednej z awantury szarpał kobietę za ubranie, ciągał za włosy, uderzał pięściami w tył głowy, a także kopał po całym ciele.

29-latek został zatrzymany 2 maja. W tym dniu był pijany i pobił swoją matkę na tyle dotkliwie, że kobieta doznała obrażeń ciała. W trakcie prowadzonych czynności śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu zatrzymanemu mężczyźnie. Dotyczy on psychicznego i fizycznego znęcania się nad matką. Kryminalni ustalili też, że 29-latek zlekceważył nałożone na niego obowiązki w kwestii naruszenia zakazu zbliżania się do matki i kontaktowania się z nią. Sędzia skorzystał z możliwości zastosowania środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania mieszkańca piskiej gminy na okres 2 miesięcy. Za znęcanie się nad matką 29-latkowi grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.