Kierowca autobusu z dwoma promilami za kierownicą

Dwa promile alkoholu w organizmie miał kierowca autobusy, który w poniedziałek rano skontrolowała piska policja.

W poniedziałek piscy policjanci uczestniczyli w wojewódzkich działaniach „Trzeźwy autobus”. Zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierowców autobusów. Jeden z kierowców autobusu, zatrzymanego do kontroli drogowej wczesnym rankiem w Piszu był nietrzeźwy. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy i udaremnili dalszą podróż.

– Już po godz. 6.00 tego dnia policjanci drogówki zatrzymali w Piszu do kontroli drogowej autobus marki Volkswagen. Za kierownicą siedział 55 – letni mieszkaniec miasta – poinformowała kom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – W autobusie, który miał jechać w dalszą trasę, nie było jeszcze żadnych pasażerów.

Już podczas rozmowy z kierowcą funkcjonariusze wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło przypuszczenie policjantów. Okazało się bowiem, że 55-letni kierujący ma blisko 2 promile alkoholu w organizmie. W tej sytuacji funkcjonariusze drogówki zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a autobus przekazali wskazanej osobie, która był trzeźwa. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.