Nielegalny handel – teraz dadzą mu popalić

Handlował na targowisku nie tylko ubraniami, ale także papierosami bez polskich znaków akcyzy. Policjanci zabezpieczyli ponad 12 tysięcy sztuk papierosów

Piscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i handlowanie papierosami bez polskich znaków akcyzy. 52-latek sprzedawał na targowisku ubrania. Pod kocami na stołach miał ukryte paczki papierosów. Na jego stoisku oraz w mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 600 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Handlarzowi grozi teraz kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Śledczy ustalili, że 52-letni letni mieszkaniec piskiej gminy prowadzi własną działalność gospodarczą. Na co dzień handluje ubraniami między innymi na targowisku w Rucianem- Nidzie. Jak się okazało można było u niego kupić nie tylko odzież, ale także papierosy bez polskich znaków akcyzy.Na jego stoisku w Rucianem – Nidzie policjanci znaleźli 424 paczki nielegalnie posiadanych papierosów. Wykonując dalsze czynności w tej sprawie, w jego mieszkaniu policjanci znaleźli kolejnych 210 paczek. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 634 paczki papierosów różnych marek. Oznacza to, że policjanci odzyskali ponad 12 000 sztuk papierosów. Tym samym mieszkaniec piskiej gminy uszczuplił Skarb Państwa o kwotę blisko 15 000 złotych, których nie odprowadził w postaci cła i podatków.Handlowiec usłyszał zarzut. Przyznał się do jego popełnienia. Zgodnie z kodeksem karno – skarbowym za tego typu czyn grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.