Zwolnij – kontrola. Policyjne działania – prędkość

Policjanci piskiej drogówki prowadzą dziś od rana działania „Prędkość”. Ich celem jest egzekwowanie przez kierujących pojazdami ograniczeń prędkości w celu poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Od wczesnych godzin rannych policjanci piskiej drogówki prowadzą działania „Prędkość’. Eliminowanie kierowców przekraczających prędkość to dzisiaj ich główne zadanie. Wszystko po to, by poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Policyjne patrole nie tylko będą prowadziły pomiary prędkości, ale także będą sprawdzały stan trzeźwości kierowców, będą kontrolowały, czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Zwrócą również uwagę na stan techniczny pojazdów.
Przy okazji działań „Prędkość” funkcjonariusze drogówki przypominają o konsekwencjach wynikających z rażącego przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Kierowca, który przekroczy prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym straci uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Ukarany zostanie także mandatem karnym. Od początku tego roku na drogach powiatu piskiego już 13 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę. A zatem – kierowco noga z gazu.