Napad w Piszu – poszukiwany VW Passat z wybita tylną szybą

Trwają poszukiwania sprawców napadu na kontor w Piszu, do którego doszło w piątek przed godziną 17. Napadnięty właściciel kantoru oddał do sprawców strzały z broni palnej. Jedna z kul trafiła samochód bandytów, tłukąc tylną szybę.

Uszkodzone auto jest charakterystyczne, dlatego prośba o udostępnianie informacji o napadzie za pomocą portali społecznościowych i innych komunikatorów, które mogą pomóc odnaleźć bandytów lub trafić na ich ślad.

Sprawcy napadu to mężczyźni – najprawdopodobniej trzech. Tuż przed godziną 17, dwóch z nich zaatakowało właściciela kantoru, który go zamykał. Napastnicy mieli na twarzach maski, podobne do lekarskich. Napadu dokonano przed schodami punktu wymiany walut. Bandyci z zaskoczenia zaatakowali właściciela i wyrwali mu plecak z pieniędzmi. Pomiędzy nimi doszło do ostrej szarpaniny. Mimo stanowczych prób powstrzymania sprawców napadu przez zaatakowanego, udało się im uciec z pieniędzmi.
Bandyci wsiedli do zielonego Volkswagena Passata B5, czekającego obok kantoru. Broniący się właściciel punktu wymiany walut, użył broni palnej oddając strzały ostrzegawcze i w tył samochodu. Jedna z kul trafiła w szybę pojazdu. Sprawcy napadu odjechali samochodem na obwodnicę Pisza. Z niej mogli uciekać drogami w kierunkach Kolna, Białej Piskiej lub Wiarta. Do późnych godzin nocnych policja prowadziła obławę, blokowane były drogi wyjazdowe z Pisza i przeszukiwany teren. Osoby, które widziały opisywany pojazd proszone są o kontakt z policją pod nr 997 lub 112.
Za pomoc w ustaleniu sprawców przewidziana jest nagroda pieniężna.