Piraci drogowi chcą pobić rekord?

W 2017 r. na drogach powiatu piskiego, 33 kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Ten rok zaczął się nienajlepiej dla piratów drogowych.

W tym roku na drogach powiatu piskiego już trzech kierowców straciło prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. W czwartek policjanci zatrzymali uprawnienia 44-letniemu mężczyźnie. Kierujący fordem jechał przez miejscowość Kociołek Szlachecki z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h.  Oznacza to, że przekroczył dopuszczalną prędkością o ponad 50 km//h. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że kierowcą forda jest 44-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego. Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym mężczyzna ukarany został przez policjantów mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 punktami karnym. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali 44-latkowi także prawo jazdy.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym przewiduje się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Dokument ten przesłany zostanie do właściwego starosty, który wydając decyzję administracyjną – formalnie zatrzyma ten dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, będzie oznaczało jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem będzie cofnięcie uprawnienia do kierowania pojazdami.