Policja dostała trzy nowe radiowozy z 50×50

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Piszu otrzymali trzy nowe radiowozy. To dwa oznakowane pojazdy marki opel mokka i nieoznakowany citroen C3.

Samochody o łącznej wartości ponad 200 tysięcy złotych zostały zakupione z pieniędzy przekazanych przez Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski Pisz oraz ze środków Komendy Głównej Policji. W środę w Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyło się uroczyste przekazanie trzech nowych radiowozów. Dwa z nich są oznakowane. To samochody marki Opel mokka. Trzeci to pojazd nieoznakowany marki citroen C3. Aby nowymi radiowozami jeździło się bezpiecznie, pojazdy  poświęcił ks. kapelan Jan Karbowski.

Przekazane do użytku radiowozy zostały zakupione w ramach programu „50×50”. Oznacza to, że połowa kwoty została wyłożona przez lokalny samorząd, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji z Programu Modernizacji Policji na lata 2017-2020. Słowa podziękowania dla przedstawicieli władz samorządowych padły z ust Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz ze strony Komendanta Powiatowego Policji w Piszu.

– Zakup tych radiowozów nie byłby możliwy, gdyby nie ogromne wsparcie i zaangażowanie władz samorządowych, którym najwyraźniej leży na sercu bezpieczeństwo mieszkańców powiatu piskiego – podkreślił mł. insp. Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Piszu. – Dobra współpraca przekłada się bezpośrednio na zapewnienie i poczucie bezpieczeństwa lokalnej społeczności, ale także na lepsze warunki pracy policjantów. Serdecznie dziekuję za dotychczas okazaną pomoc i wsparcie finansowe zarówno ze strony powiatu, jak gminy – dodał.

Oznakowane radiowozy będą służyły w codziennej służbie policjantom prewencji i ruchu drogowego. Pojazd nieoznakowany trafi do dyspozycji służby kryminalnej. Piska policja otrzyma jeszcze jeden pojazd, nastąpi to niebawem. W uroczystości wzięli udział: komendant wojewódzki policji w Olsztynie, insp. Tomasz Klimek, poseł na Sejm RP Jerzy Wojciech Małecki, starosta piski Andrzej Nowicki, przewodnicząca Rady Powiatu Irena Jatkowska, zastępca burmistrza Pisza Janusz Puchalski, przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu Lech Borak, a także ks.Jan Karbowski.

Mł. insp. Radosław Drach, komendant powiatowy policji w Piszu dziekuje samorządowcom za wsparcie

Poseł Jerzy Małecki sprawdził nowe radiowozy od środka

Ks. Jan Karbowski poświęcił nowe pojazdy
Na uroczystości był również komendant wojewodzki policji insp. Tomasz Klimek

 

Opel mocca z napedem 4×4