Pijany za kierownicą spieszył się na policję

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci piskiej drogówki. Jeden z nich miał blisko 3 promile, a drugi spieszył się na komendę policji.

Policjanci z piskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej, poruszające się po Białej Piskiej osobowe Audi. Sposób jazdy tego auta sugerował, że kierujący może być pod działaniem alkoholu. Po otwarciu drzwi samochodu funkcjonariusze nie mieli żadnych wątpliwości. Za kierownicą siedział kompletnie pijany 53-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Samochód jechał o godzinie 20.00.53-latek z trudem próbował cokolwiek tłumaczyć policjantom
Wcześniej o godzinie na ul. 1-go Maja w Piszu o godzinie 11.00 patrol zatrzymał pojazd marki Renault Clio. 37-letni kierowca miał ponad 0,5 promila. Tłumaczył się, że spieszy się na komendę policji celem wyjaśnienia pewnej sprawy. Policjanci zatrzymali obu kierowcom prawa jazdy. Grozi im teraz kara nawet 2 lata pozbawienia wolności. Kontrole miały miejsce w poniedziałek.