Kolejnych dwóch kierowców pod działaniem narkotyków zatrzymanych przez policyjny patrol

Policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem -Nidzie zatrzymali kolejnych dwóch kierowców podejrzanych o prowadzenie pojazdu pod działaniem narkotyków.

W czwartek 11 stycznia po godz. 21.00 policjanci z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Audi. Za kierownicą siedział 22 -letni mieszkaniec gminy. W aucie było też trzech jego kolegów w wieku od 19 do 22 lat.W pojeździe policjanci znaleźli amfetaminę i konopie indyjskie. Drugi kierujący jechał pojazdem marki Honda Civic będąc pod działaniem marihuany. W jego aucie funkcjonariusze również znaleźli narkotyki. Wszystkie te osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy. Funkcjonariusze sprawdzili testerem, czy kierowca nie znajduje się pod działaniem środków odurzających. Badanie wykazało, że 22-latek kierował audi będąc najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy. Pobrana mu został krew do dalszych badań.

W trakcie przeszukania pojazdu policjanci znaleźli, ukryte w aucie, trzy zawiniątka z zawartością białego proszku, który po wstępnych badaniach okazał się amfetaminą. Zabezpieczyli także jointa z zawartością suszu roślinnego przypominającego konopie indyjskie. Żaden z mężczyzn nie przyznawał się do tego, by znalezione przez policjantów środki odurzającego były jego własnością.
W tej sytuacji wszystkie cztery osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci z Rucianego – Nidy zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Honda Civic. Kierował nim 28-letni mieszkaniec Białej Piskiej. Mężczyzna jechał sam. Funkcjonariusze użyli testera, aby sprawdzić, czy kierujący nie prowadzi auta pod działaniem środków odurzających. ,Badanie jego śliny wykazało, że 28-latek znajduje się pod działaniem marihuany. W trakcie przeszukania hondy policjanci znaleźli zawiniątko z zawartością suszu roślinnego, które zabezpieczyli. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to marihuana. Kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Jeśli dalsze badania krwi obu kierowców potwierdzą, że kierowali oni pojazdami będąc pod działaniem środków odurzających grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków przewidziana jest kara do 3 lat pozbawienia wolności.