Z lekcji na wytrzeźwiałkę – pijany uczeń awanturował się w szkole

Dzielnicowy przeprowadzał spotkanie z młodzieżą w szkole ponadgimnazjalnej. W trakcie prelekcji otrzymał informację od dyrektora placówki, że na lekcję przyszedł pijany uczeń, który się awanturuje.

18-latek mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie zakłócał porządek publiczny na terenie szkoły oraz używał słów wulgarnych. Został zatrzymany w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. Następnego dnia dzielnicowy ukarał 18-latka mandatami karnymi za popełnione wykroczenia.

– Piski dzielnicowy poszedł do szkoły ponadgimnazjalnej, w swoim rejonie służbowym, by porozmawiać z młodzieżą na temat bezpieczeństwa. Podczas prelekcji policjant otrzymał informację od dyrektora szkoły, że na lekcję przyszedł pijany uczeń, który się awanturuje – informuje kom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Był to 18-letni mieszkaniec gminy Biała Piska, który wszedł do klasy na zajęcia będąc pod znacznym działaniem alkoholu.

Uczeń przeszkadzał nauczycielowi w prowadzeniu lekcji zakłócając w ten sposób porządek publiczny, a do tego awanturując się używał słów wulgarnych. Nastolatek miał bełkotliwą mowę i problemy z utrzymaniem równowagi. Zachowywał się agresywnie i arogancko wobec nauczycieli oraz funkcjonariusza policji. W tej sytuacji dzielnicowy zdecydował o wykonaniu dalszych czynności z udziałem 18-latka w komendzie. Tam sprawdził jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Młody mężczyzna w dalszym ciągu był agresywny i stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa dla siebie oraz dla innych osób. Funkcjonariusz zdecydował o zatrzymaniu 18-latka w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia. Następnego dnia uczeń został ukarany przez dzielnicowego mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 złotych za zakłócanie porządku publicznego w stanie nietrzeźwości oraz za używanie słów wulgarnych w miejscu publicznym.