Przyniósł zabawki i zastąpił komendanta policji

Policjanci z piskiej komendy prowadzili zbiórkę zabawek dla chorych dzieci przebywających na Oddziale Dziecięcym Szpitala Powiatowego w Piszu. O prowadzonej akcji dowiedział się 5-letni Maciek.

Chłopiec przyszedł z mamą do komendy i przyniósł dwie torby zabawek. Powiedział, że są to jego zabawki, które chce przekazać potrzebującym dzieciom. Postawa chłopca zrobiła na policjantach ogromne wrażenie. W podziękowaniu komendant powiatowy przekazał Maćkowi na chwilę swoje stanowisko. Oficer dyżurny zaprosił Maćka do Komendanta Powiatowego Policji w Piszu. Po drodze wytłumaczył chłopcu, kim jest komendant i jaką pełni rolę w policji.

– Komendant mł. insp. Radosław Drach zaprosił 5-latka do swojego gabinetu. W podziękowaniu za tak piękny gest przekazał mu na chwilę dowodzenie piską jednostką. Chłopiec dumnie zasiadł na fotelu komendanta powiatowego – relacjonuje kom. Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.- Wykonał telefon do oficera dyżurnego, a następnie prawdziwą pieczątka stemplował dokumenty. Tym samym policjanci w Piszu, przez kilka minut, mieli nowego komendanta. Był nim 5-letni Maciek.

W dalszej części spotkania policjanci zaprowadzili chłopca na stanowisko oficera dyżurnego, gdzie zobaczył, jak wygląda jego praca. Maciek przyglądał się jak wiele telefonów i komputerów obsługuje ten policjant. 5-latek dowiedział się na czym polega praca oficera dyżurnego i na chwilę zasiadł w jego fotelu.

Na zakończenie Maciek i jego mama otrzymali elementy odblaskowe od policjantów, by bezpiecznie poruszali się po drodze. Swoją szlachetną postawą 5-letni Maciek pokazał dorosłym, jak łatwo można pomóc innym i, że można to robić niezależnie od wieku.