Dramat w końcówce-I LO Pisz Mistrzem Województwa w piłce nożnej

Po niezwykle zaciętych meczach drużyna chłopców I LO w Piszu zdobyła tytuł Mistrzów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Piłce Nożnej. Tuż za podium na czwartym miejscu stanęli reprezentanci ZSZ Pisz.

Finałowy turniej, który w środę rozegrał się w Ostródzie stał na wysokim poziomie, a spotkania rozstrzygały się na „styk”. Tak było z Ostródą pokonaną przez piłkarzy „starego ogólniaka” 1:0, tak było z naszym ZSZ Pisz zwyciężonym przez I LO 2:1 i tak było w starciu o wszystko z Braniewem w wygranym finale 3:2.

Właśnie, to ostatnie starcie wszyscy z pewnością zapamiętają na długo. Przy prowadzeniu I LO 2:1 Braniewo w ostatniej minucie meczu doprowadziło do remisu. Wówczas emocje sięgnęły szczytu, remis dawał mistrzostwo Braniewu. Ostatnie sekundy, cała nasza drużyna wraz z bramkarzem w polu karnym przeciwników, wyrzut z autu… i głową strzela Jakub Baczewski.

Zamiast nas płacze Braniewo. Mamy to, cieszymy się i gratulujemy.

Skład drużyny
Jakub Baczewski, Simon Czupryński, Patryk Kajko, Maciej Pardo, Wojciech Pawelczyk, Hubert Serowik, Eryk Szulęcki, Patryk Waśkiewicz, Nikodem Zawalich.
Trenerzy: Karol Buczyński, Mariusz Górski.