Świętujemy Dzień Niepodległości

Już dziś (piątek) świętowanie 11 listopada rozpoczyna się w przedszkolach, szkołach, domach kultury w całym powiecie. Jutro we wszystkich gminach odbędą się główne obchody. Odzyskanie przez Polskę Niepodległości świętować będziemy na sportowo, uczestnicząc w Nabożeństwach, paradach, koncertach, przedstawieniach.

W Piszu obchody Dnia Niepodległości rozpoczną turnieje sportowe. Jutro o godz. 10 w SP nr 4 rozegrany zostanie Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pisza-Andrzeja Szymborskiego, w tym samym czasie w ZSP nr 1 ruszy rywalizacja koszykarzy. Stawką będzie Puchar Posła na Sejm RP Jerzego Małeckiego.

Po emocjach sportowych o godz. 13 w kościele św. Jana Chrzciciela w Piszu zostanie odprawiona Msza św., po nabożeństwie oficjalne obchody przeniosą się pod Pomnik Wolności, gdzie w asyście kompanii honorowej 15 GBZ złożone zostaną kwiaty, zapłoną znicze.

Bogaty program obchodów zaplanowano również w Białej Piskiej. Tu uroczystości o godz. 10 otworzy Msza. św. w kościele p.w. św. Andrzeja Boboli. Z kościoła mieszkańcy przejdą pod obelisk przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. O godz. 12.00 nastąpi spotkanie pokoleń w restauracji “Wrzos”.

W Orzyszu obchody święta już dziś (piątek) wystartują Biegiem Nocy Listopadowej, który o godz. 18 ruszy z plaży miejskiej. Jutro o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny, nabożeństwo w kościele p.w. Matki Bożej Szkaplerznej zakończy koncert Piskiego Chóru Kameralnego pod dyrekcją Lecha Ostrowskiego. O godz. 12 mieszkańcy Orzysza i żołnierze staną przy pomniku 1920 skąd w dalszej części obchodów wyruszy parada niepodległościowa z udziałem pasjonatów motocrossu.

Również dziś świętowanie rozpocznie się w Rucianem-Nidzie, program otworzy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu połączonych sił Chóru z Ukty i Piskiego Chóru Kameralnego. W sobotę 11 listopada o godz. 10 w kościele p.w. Trójcy Świętej w Rucianem-Nidzie odprawiona zostanie Msza św. za Ojczyznę.