Z Szyman polecimy do Lwowa

Już od marca 2018 roku pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury zyskają bezpośrednie połączenie do Lwowa. Będzie ono obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT.

Inauguracja rejsów między Portem Olsztyn-Mazury a Lwowem odbędzie się 27 marca 2018 roku. Pasażerowie z Szyman zyskają możliwość podróży na Ukrainę dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Samolot będzie startował ze Lwowa o godz. 1:40, żeby następnie wylądować w Szymanach o 3:15. W drugą stronę start z Szyman przewidziany jest na godz. 3:10, a lądowanie we Lwowie o 5:35.

 – W 2017 roku Port Lotniczy Olsztyn-Mazury obsłużył już ponad 92 tys. pasażerów. A Lwów jako kierunek jest bardzo dobrym wyborem – mówi Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. – Musimy pamiętać, że to właśnie w naszym regionie zamieszkuje od kilkudziesięciu lat największa w Polsce ponad siedemdziesięciotysięczna mniejszość ukraińska. Liczymy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy zarówno w kierunku ukraińskim, jak też na Warmię i Mazury. Zakładamy też wymianę naukową, tym bardziej, że nasz uniwersytet już dziś bardzo mocno współpracuje z tamtejszymi uczelniami.

Rejsy będą odbywały się samolotem Bombardier Q400, który ma na pokładzie 78 foteli dla pasażerów. Bilety są już w sprzedaży w cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w dwie strony.

Fot. www.mazuryairport.pl