Włamywacz zatrzymany-kradł pieniądze, telefony, a nawet poroże łosia

Jedenaście zarzutów dla mieszkańca gminy Orzysz za kradzieże i włamania. Sprawca działał od czerwca do sierpnia tego roku na terenie Orzysza i okolic.

Podejrzany o kradzieże 21-letni mężczyzna włamywał się do domów i domków jednorodzinnych skąd kradł pieniądze i przeróżne przedmioty m.in. laptopa, notes, replikę broni, poroże łosia, czy damską torebkę z zawartością.

Sprawca włamał się m.in. do domu jednorodzinnego, skąd ukradł wykaszarkę wartości 1500 złotych. Z domku letniskowego zabrał pieniądze w kwocie blisko 1500 złotych. W restauracji, wykorzystując nieuwagę właściciela dokonał kradzieży pieniędzy, które znajdowały się w metalowej kasetce, aparatu fotograficznego oraz telefonu komórkowego.

Z innego domu ukradł 660 złotych. Z następnego mieszkania laptopa, kalendarz oraz replikę broni. Będąc na dyskotece zabrał damską torebkę, w której był telefon komórkowy. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę ponad 1000 złotych.

Zrywając moskitierę otworzył okno wchodząc do następnego domu. Tam ukradł portfel, w którym było jedynie 100 złotych. To tylko niektóre z przestępstw, do których doszło w okresie trzech miesięcy na terenie miasta i gminy Orzysz.

Pracując nad tymi dochodzeniami funkcjonariusze doszli do wniosku, że sprawcą tych czynów jest jedna i ta sama osoba. W dalszej kolejności ustalili i zatrzymali sprawcę. To 21-letni mieszkaniec gminy Orzysz.

Wykonując dalsze czynności z udziałem zatrzymanego kryminalni ustalili, że jest on także podejrzany o krótkotrwałe użycie pojazdu marki VW Golf w czerwcu br. Autem tym spowodował kolizję i porzucił je powodując straty na kwotę ponad 600 złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał w sumie 11 zarzutów. Nie kwestionował swojej winy. Za popełnienie tych przestępstw grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu
Fot. Zdjęcie jest ilustracją do tekstu