Jechał rowerem i wymachiwał nożem

Odebraniem noża i przewiezieniem do aresztu 52-letniego mężczyzny zakończyła się wczoraj interwencja policji na skrzyżowaniu ulic. Orzyskiej z Olsztyńską.

Wczoraj (28 września) piscy dzielnicowi otrzymali zgłoszenie, że od strony miejscowości Maldanin rowerem jedzie mężczyzna, który najprawdopodobniej jest pijany, a do tego wymachuje nożem.

Policjanci zauważyli jadącego rowerzystę, którzy trzymał w ręku nóż i wymachiwał nim. Na widok policjantów mężczyzna zawrócił zamierzając odjechać. Jednak bardzo szybko został zatrzymany. Był to, znany dzielnicowym, 52-letni mieszkaniec piskiej gminy.

Mężczyzna podczas interwencji był wyraźnie pobudzony i agresywny. Czuć było od niego alkohol. Policjanci sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 52-latek jechał rowerem mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

W tej sytuacji dzielnicowi zdecydowali o zatrzymaniu mężczyzny w policyjnym areszcie, a jego nóż zabezpieczyli. Po wytrzeźwieniu usłyszy on dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczy kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości. Drugi natomiast posiadania w miejscu publicznym niebezpiecznego narzędzia, gdzie okoliczności jego posiadania wskazują na zamiar użycia go w celu popełniania przestępstwa.

Za popełnienie tych dwóch czynów 52-letniemu rowerzyście grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 000 złotych.

Źródło KPP w Piszu