Nakrętki na wagę złota-przyłącz się do akcji dzielnicowego

Każda nakrętka jest na wagę złota. Z takiego założenia wyszedł mł. asp. Adam Trzonkowski. Dzielnicowy z Białej Piskiej przed rokiem rozpoczął akcję zbierania plastikowych nakrętek. Pieniądze ze sprzedaży wspomogą leczenie Oli i Wiktora.

Młodszy aspirant Adam Trzonkowski od ponad roku bardzo aktywnie zaangażował się w pomoc chorym dzieciom. Swoją działalność charytatywną rozpoczął od zbierania nakrętek od butelek. Akcję rozpropagował w szkołach na terenie Białej Piskiej oraz całej gminy.

Przy współpracy wielu życzliwych mu osób, wspólnymi siłami zebrali już około 45 worków nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu Oli i Wiktora z Pisza. Dzielnicowy zachęca wszystkich do tego, by zbierali nakrętki i przekazywali je na szczytny cel, jakim jest pomoc chorym dzieciom.

Wiktor i jego młodsza siostra – Ola. Oboje są bardzo chorzy. Chłopczyk choruje na rzadką wadę mózgu Zespół Dandy – Walkera, mózgowe porażenie dziecięce, obustronny niedosłuch III stopnia i padaczkę lekooporną. Dziewczynka choruje na padaczkowy zespól Westa, zeza, obustronny niedosłuch III stopnia, zespół piramidowy i pozapiramidowy oraz opóźnioną mielinizację mózgu. Wymagają intensywnej, ale bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłego leczenia w poradniach specjalistycznych. Rodzice potrzebują wsparcia finansowego.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dzielnicowy zachęca wszystkich do tego, by nie wyrzucać nakrętek plastikowych do kosza, ale zbierali je w szczytnym celu. Nakrętki można oddawać w szkołach na terenie miasta i gminy Biała Piska, gdzie w akcję zaangażowali się także nauczyciele.

Źródło KPP Pisz