Weekend seniorów z kulturą-muzeum zaprasza

Muzeum Ziemi Piskiej włączyło się w ogólnopolską akcję „60+kultura”, która odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W najbliższy weekend seniorzy będą mogli zwiedzać piskie muzeum za darmo.

Zachęcenie seniorów do korzystania z oferty placówek kulturalnych ma na celu ogólnopolska akcja “60+kultura”, organizowana od kilku lat pod koniec września. Po raz pierwszy włącza się w nią Muzeum Ziemi Piskiej, które zaprasza seniorów do bezpłatnego zwiedzania.

– Akcja odbędzie się w dniach 23-24 września – mówi dr Aneta Karwowska, dyrektor Muzeum Ziemi Piskiej. – Mam nadzieję, że oprócz turystów, którzy cały czas odwiedzają naszą placówkę, w najbliższy weekend pojawią się także miejscowi zwiedzający. Zapraszam seniorów do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Ziemi Piskiej. To doskonała okazja, by obejrzeć muzealne zbiory i poznać nieznane wątki historii miasta oraz regionu.

W sezonie letnim muzeum pracuje siedem dni w tygodniu, w weekendy w godz. 10.00-14.00. Placówka oferuje zwiedzającym cztery wystawy stałe, ukazujące piękno Puszczy Piskiej, a także historię Pisza, zabytki archeologiczne oraz zbiory etnograficzne. Tylko do końca września eksponowana będzie wystawa czasowa „Huragan w naszej pamięci”, która cieszy się sporym zainteresowaniem. Informacje o huraganie z 2002 roku, wspomnienia leśników i archiwalne zdjęcia na wielu zwiedzających zrobiły duże wrażenie

Źródło MZP