Kolejny amator narkotyków za kierownicą

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rucianem- Nidzie w nocy z piątku na sobotę zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Nissan. Za kierownicą siedział 33-letni mężczyzna, który zachowywał się nadpobudliwie, a jego źrenice były wyraźnie zaczerwienione.

Z jego zachowania wynikało, że może znajdować się pod działaniem środków odurzających. Policjanci zbadali 33-latka testerem, który wykazał, że jest on pod wpływem marihuany. W tej sytuacji kierującemu pobrana została krew do dalszych badań. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a jego pojazd zabezpieczyli.

Sprawdzając samochód, którym kierował 33-latek, policjanci znaleźli wewnątrz paczkę po papierosach, a w niej bryłkę koloru białego schowaną w folię aluminiową. W aucie funkcjonariusze ujawnili też susz roślinny koloru zielonego przypominający marihuanę, młynek do jego rozdrabniania, szklane fifki oraz fajkę wodną. W tej sytuacji policjanci zdecydowali o zatrzymaniu 33-latka w policyjnym areszcie do czasu wyjaśnienia sprawy.

Mężczyzna został zwolniony z policyjnego aresztu po zebraniu materiału dowodowego przez policjantów. Teraz pozostaje czekać na wyniki badań laboratoryjnych krwi 33-latka oraz substancji zabezpieczonych przez funkcjonariuszy.  Mężczyźnie grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.