Zadzwonili, że pijany ojciec opiekuję się dzieckiem

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w Orzyszu, gdzie według zgłoszenia pijany ojciec opiekował się 3-letnim synkiem.

We wtorek  po godz. 19.00 oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał informację, że pijany ojciec opiekuje się swoim 3-letnim synkiem. Interwencja miała miejsce w jednym z mieszkań w Orzyszu.  Funkcjonariusze zastali tam mężczyznę, od którego wyraźnie czuli alkohol. Dziecko w tym czasie spało. Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Chłopcem zaopiekowała się ciotka. Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.

W rozmowie z 35-latkiem policjanci ustalili, że w chwili obecnej sam opiekuje się chłopcem. Matka dziecka jest bowiem w szpitalu. W tej sytuacji na miejsce dotarła ciotka dziecka, która przejęła nad nim opiekę. Policjanci przewieźli mężczyznę do komisariatu, gdzie sprawdzili jego stan trzeźwości i wykonali dalsze czynności z jego udziałem. Badanie wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawą nietrzeźwego ojca zajmie się teraz sąd rodzinny i nieletnich.