Środa pijanych kierowców

Czterech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci w środę na drogach powiatu piskiego. Trzech z nich kierowało samochodami osobowymi, a czwarty jechał rowerem.

To właśnie rowerzysta okazał się tego dnia niechlubnym rekordzistą. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponad 1 promil miał kierowca pojazdu marki Jeep Grand Cherokee zatrzymany do kontroli drogowej w Piszu.

W środę policjanci zatrzymali aż czterech nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu piskiego. Pierwszego z nich zatrzymano do kontroli drogowej około godz. 9.00 w Orzyszu. 62-letni kierowca pojazdu marki Opel miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy.

Po godz. 16.00 policjanci ruchu drogowego w Piszu na ul. Warszawskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Jeep Grand Cherokee. Już podczas rozmowy z kierowcą czuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem stan trzeźwości 37-letniego mieszkańca Pisza. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. W tej sytuacji policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Wieczorem w miejscowości Karwica w gminie Ruciane – Nida zatrzymano do kontroli drogowej rowerzystę. Jego sposób jazdy wskazywał na to, że może być pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości, 58-letniego mężczyzny jadącego rowerem, wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący zatrzymany został w miejscowości Wejsuny przez policjantów z Komisariatu Policji w Rucianem – Nidzie. 23-letni mieszkaniec Warszawy kierował pojazdem marki Skoda mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. On również stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Za jazdę samochodem lub rowerem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywny.

  Fotografia jest ilustracją do tekstu. Fot. Archiwum KPP w Piszu