Nadchodzi czas Myśliwskich Smaków

Pokazy psów myśliwskich, zawody wędkarskie, pokazy kulinarne, degustacje, konkurs nalewek i strzelania z wiatrówki oraz wiele innych atrakcji czeka na gości IX Myśliwskich Smaków – jednej z najlepszych myśliwskich imprez w regionie.

Wszystkie te atrakcje będzie można przeżyć w piątek 25 sierpnia. Ideą, która od lat przyświeca imprezie jest propagowanie tradycji myśliwskich, poszanowania przyrody i regionalnych smaków jakie kryje w sobie Puszcza Piska i okoliczne jeziora. Wszystko okraszone będzie jak zwykle w muzyką myśliwską w wykonaniu m.in. zespołu sygnalistów myśliwskich m.in. Galindowe Rogi z Nadleśnictwa Maskulińskie i Sylwanowe Echo z Nadleśnictwa Pisz oraz Hubertus.

Pokazy i konkursy odbędą się na pl. Daszyńskiego. Na stoiskach będzie można skosztować miodów, serów i dziczyzny przygotowanych przez regionalnych producentów i Koła łowieckie z powiatu piskiego.

Przygotowaniem myśliwskich specjałów dnia zajmie się aktor Piotr Cyrwus.

Wieczorem imprezę muzycznie zamknie koncert włoskiego artysty Luigi Pagano.

Organizator:
Starostwo Powiatowe w Piszu
Współorganizatorzy:
Zarząd PZŁ Suwałki, Burmistrz Pisza, Piski Dom Kultury, Nadleśnictwa Pisz, Maskulińskie, Drygały, Muzeum Ziemi Piskiej, LOT Mazury Południowe, Koła Łowieckie: Puszcza, Dąbrowa, Cyranka, Jeleń, Zielony Krąg, Trop, Orzeł, Las.