Andrzej Seweryn poezja iberoamerykańska i tango w Leśniczówce Pranie

„Jak za dawnych lat”-koncert SawarS Tango Orquesta i gości. Wystąpią Andrzej Seweryn oraz para mistrzów tanga Anna Iberszer i Piotr Woźniak.

W programie usłyszymy przede wszystkim tanga okresu międzywojennego Warsa, Szpilmana, Petersburskiego, ale także innych wybitnych kompozytorów tego gatunku,jak Gardel, Rodriguez, Gade czy Piazzolla.

Zespół SawarS Tango Orquesta – Anna Wandtke (skrzypce), Hadrian Tabęcki (fortepian), Grzegorz Bożewicz (bandeon), Sebastian Wypych (kontrabas), Piotr Malicki (gitara).

Założony w 2015 roku przez kontrabasistę Sebastiana Wypycha, jedyny w Polsce i jeden z niewielu zespołów tangowych nawiązujący stylem gry oraz składem do dawniej istniejących w Argentynie ‘Orquesta Tipica’.

Leśniczówka Pranie, 12 sierpnia, godz. 18. Bilety: 40 zł

Dzień później w niedzielę o godz. 12, Pranie zaprasza na zabawy z zieloną gęsią. Literacko-teatralno-plastyczne zajęcia dla dzieci w wieku do 12 lat prowadzi Beata Turek. Bilety: 10 zł

O godz. 15.30 „Kto czyta ten żyje podwójnie”. Zapraszamy dorosłych na wspólne, głośne czytanie utworów K. I. Gałczyńskiego

Źródło: lesniczowkapranie.art.pl