Holenderscy policjanci na ulicach Pisza

Zobacz galerię
5 zdjęć
Holenderscy policjanci na ulicach Pisza
KPP Pisz-kontrola drogowa

Holenderscy policjanci na ulicach Pisza
KPP Pisz-międzynarodowa kontrola drogowa

Holenderscy policjanci na ulicach Pisza
KPP Pisz-międzynarodowy patrol RD

Holenderscy policjanci na ulicach Pisza
KPP Pisz-pomiar prędkości

Holenderscy policjanci na ulicach Pisza
KPP Pisz-przekroczenie prędkości

W miniony weekend piskich policjantów odwiedzili funkcjonariusze z Holandii. Policjantka i policjant chcieli zobaczyć, jak wygląda służba polskich funkcjonariuszy.

Podczas ostatniego weekendu Komendę Powiatową Policji w Piszu odwiedzili policjanci z Holandii. To policjantka – Tiny Verhaegh i policjant – Ger Cox. Na co dzień służbę pełnią w regionie Limburg, gdzie zajmują się współpracą z Polakami. Funkcjonariusze z Holandii przebywają na Warmii i Mazurach na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie, z którą współpracują. Holenderscy goście przyjechali na Wojewódzkie Obchody Święta Policji, które odbyły się 28 lipca w Biskupcu.Policjanci z Holandii odwiedzili Polskę nie tylko po to, by brać udział w oficjalnych spotkaniach. Chcieli też poznać pracę polskich policjantów w ramach zintegrowanych patroli. Stąd od razu po przyjeździe do Pisza wzięli się ostro do pracy. Dołączyli do piskiego patrolu ruchu drogowego, gdzie poznawali tajniki tej służby asystując im przy wykonywanych czynnościach.

– W trakcie służby patrol polsko – holenderski zatrzymywał do kontroli drogowej pojazdy reagując na wykroczenia popełniane przez kierujących w ruchu drogowym. Niezastosowanie się do obowiązującego oznakowania, jazda bez świateł, czy przekroczenie dopuszczalnej prędkości to tylko niektóre z ujawnionych naruszeń przepisów ruchu drogowego, jakich dopuścili się kierowcy – poinformowała   kom. Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu. – Podczas kontroli drogowych kierujący nie kryli swojego zdziwienia, gdy podchodził do nich patrol polsko – holenderski i prosił o okazanie dokumentów, czy sprawdzał stan trzeźwości. Zaskoczeniem było również to, że goście z Holandii komunikatywnie porozumiewają się w języku polskim.

Służba polsko – holenderska była dla obu stron bardzo ciekawą lekcją służącą wymianie doświadczeń oraz nawiązaniem nowych znajomości. Na koniec policjanci z patrolu międzynarodowego nie kryli swojego zadowolenia, co widać na pamiątkowym zdjęciu.