Paralotnie znów wzlecą nad Rostki-atrakcji nie tylko lotniczych nie zabraknie

Już po raz czwarty w Rostkach, niewielkiej wsi z lotniskiem odbędzie się Spotkanie Paralotniowe na Mazurach. W trakcie nie zabraknie atrakcji dla dzieci i dorosłych prowadzona tez będzie akcja charytatywna na rzecz Konrada Zaręby. Patronat honorowy nad imprezą objęła Urszula Jankowska-Wicemiss Polski 2016.

Spotkanie Paralotniowe na Mazurach powiązane jest z Festynem Wiejskim w Rostkach, dlatego oprócz zawodów w podniebnych akrobacjach czołówki polskich pilotów motoparalotni, którzy od soboty do niedzieli (29-30 lipca) rywalizować będą o Puchar Mazur nie zabraknie wielu innych atrakcji.

Na najmłodszych czekać będą mini quady, seegway oraz bezpłatne zjeżdżalnie i trampolina. Dodatkowo powstanie strzelnica paintballowa. Odpłatnie będzie można skorzystać z przejażdżki za kierownicą prawdziwej rajdówki, a nawet wygrać taki przejazd podczas konkursu w przygotowanej atrakcji jaką będą walki gladiatorów w formie zabawy dla publiczności.

Kto będzie chciał zobaczyć świat z góry może skorzystać z lotów widokowo-zapoznawczych motoparalotnią jako załogant lub polatać samolotem. Będzie można również obejrzeć wystawę związaną z historią militarną regionu i poligonu w Orzyszu przygotowaną przez Stowarzyszenie Historyczne „Piska Pozycja Ryglowa i Grupę Rekonstrukcji Historycznej ” Johannisburg”.

-W trakcie imprezy odbędzie się również akcja charytatywna dla Konrada Zaręby, ciężko chorego chłopca z Powiatu Piskiego. I tutaj wraz z Hanną Modzelewską, sołtys Rostek apelujemy o wsparcie rodziny chłopca-mówi Andrzej Walerych Viceprezes Mazury Paralotnie, koordynator imprezy.

Należy też zaznaczyć, że Patronat Honorowy na eventem objęła pochodząca z pobliskich Trzonek Urszula Jankowska, Wicemiss Polski 2016. Urszula Jankowska osobiście wręczać będzie nagrody zwycięzcom zawodów oraz wesprze akcję charytatywną.

Program imprezy
Piątek 28.07.2017
od 17:00-otwarte pole namiotowe na przyjazd gości
19:00-24:00-Rejestracja pilotów przybyłych
Sobota 29.07.2017
5:30 Brefieng pilotów, rejestracja przybyłych pilotów o poranku
6:00 Pierwsze konkurencje zawodów motoparalotniowych podzielone na klasę rekreacyjną PF1 i PL1 .
09:00 zakończenie pierwszych konkurencji lądowanie na celność i strącenie pachołków
15:00 Oficjalne otwarcie imprezy
14:00-21:00 Możliwość przejażdżki autem rajdowym
16:00 stoiska firm paralotniowych i innych wystawców , Koła gospodyń wiejskich , darmowa dmuchana zjeżdżalnia za darmo dla dzieci
17:00 przeprowadzenie akcji charytatywnej dla ciężko chorego dziecka z Powiatu Piskiego
6:00-20:00 loty widokowo-zapoznawcze motoparalotnią i samolotem jako pasażer
18:00-20:00 dokończenie konkurencji zawodów motoparalotniowych
21:30 Impreza pod gwiazdami w miejscowości Rostki- plac zabaw w centrum miejscowości
22:00 Integracja pilotów w formie mazurskiego ogniska na świeżym powietrzu
Niedziela 30.07.2017
6:00 – ewentualne dokończenie zawodów motoparalotniowych i osoby zainteresowane na loty widokowo-zapoznawcze jako załogant motoparalotnią lub samolotem
10:00 zakończenie imprezy
Link do artykułu http://www.kawalek-nieba.pl/pokonac-mrowke-oku-konradka/
Szczegółowe informacje: www.mazuryparalotnie.pl