Nietrzeźwy, bez prawa jazdy szarżował nocą po ulicach Pisza

Z piskiem opon “piratował” nocą po ulicach Pisza. Młody mieszkaniec Pisza był nietrzeźwy i nie posiadał prawa jazdy.

Piski patrol prewencji zatrzymał w nocy do kontroli drogowej pojazd marki VW Golf. Kierujący tym samochodem zwrócił uwagę funkcjonariuszy jeżdżąc z piskiem opon po ulicach miasta. Za kierownicą volkswagena siedział 23-latek, który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jechał bez prawa jazdy. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

W nocy ze środy na czwartek policjanci prewencji, pełniąc nocą służbę na terenie miasta, po godz. 23 zauważyli samochód marki VW Golf. Samochód zwracał uwagę, gdyż kierowca z piskiem opon i z dużą prędkością jechał ul. 1-go Maja w Piszu. Patrol pojechał za golfem i zatrzymał go do kontroli drogowej.

Za kierownicą volkswagena siedział dobrze znany funkcjonariuszom 23-letni mieszkaniec Pisza. Podczas rozmowy policjanci czuli od niego alkohol. Sprawdzili zatem jego stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział, że wieczorem wypił kilka piw.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 23-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy, a samochód należy do znajomego. Z uwagi na to, że kierujący nie potrafił wskazać osoby, której mógłby przekazać samochód, volkswagen został odholowany.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości 23-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu