Zabytkowy pociąg przejedzie przez Pisz

Już w najbliższą niedzielę (23 lipca) dla wszystkich miłośników kolei i nie tylko szykuje się prawdziwa gratka. Na stacji kolejowej w Piszu zatrzyma się  zabytkowy pociąg z parowozem-serdecznie zapraszamy.

Pociąg retro zainteresować może nie tylko miłośników historii kolei, ale również tych młodych piszan, którzy znają dawne pociągi już tylko z opowieści rodziców.
Turystyczne podróże starą koleją są coraz popularniejsze na Śląsku, w Wielkopolsce i na Wybrzeżu.

Tego lata stare pociągi zawitały również na Warmię i Mazury, a jedna z wypraw wiedzie przez Pisz. Przejazd pociągiem ciągniętym przez polski parowóz pospieszny serii Pt47 jest częścią czterodniowej wyprawy pod nazwą MAZURY. Pociąg będzie zestawiony z wagonów pasażerskich 1 i 2 klasy w historycznych barwach stosowanych w PKP w latach 70-tych i 80-tych XX wieku.

Pociąg wyjedzie 23 lipca br. o godz. 9:40 ze stacji Olsztyn Główny i przez Kętrzyn, Giżycko, Ełk, Pisz i Szczytno dojedzie do stacji początkowej (godz. 22:14). Na stacji kolejowej w Piszu pociąg odbędzie półgodzinny postój (19:11 – 19:41).

Podczas postoju na stacji w Piszu do parowozu pobierana będzie woda, którą dostarczą strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiartlu.

Źródło UM w Piszu