Leszek Możdżer w Leśniczówce Pranie

Sezon Kulturalny Leśniczówki Pranie w pełni. W sobotę czeka nas jedno z najważniejszych jego wydarzeń, którym niewątpliwie będzie koncert Leszka Możdżera.

Artysta wystąpi na parńskiej scenie w sobotę o godzinie 18. Niezbyt dobrą wiadomością dla fanów wybitnego polskiego muzyka będzie fakt, że wszystkie bilety na koncert zostały już sprzedane. Leszek Możdżer to pianista światowej klasy, określany największym od lat objawieniem polskiej pianistyki łączący klasykę z jazzem. Wydał ponad 100 albumów, w tym wiele autorskich nagrywając też i koncertując z najwybitniejszymi polskimi muzykami jazzowymi i międzynarodowymi gwiazdami. Najpełniej odnajduje się w projektach solowych i autorskiego trio z Larsem Danielssonem i Zoharem Fresco. Wśród wielu artystycznych realizacji ma w swoim dorobku także muzykę do spektaklu Sen nocy letniej W. Szekspira w tłumaczeniu K. I. Gałczyńskiego.
Leszek Możdżer objawia się zatem jako twórca nowej stylistyki w muzyce jazzowej, gdzie brzmienie i klimat budowane są impresją oraz nastrojem i niepowtarzalnym autorskim stylem wykonawczym. Może właśnie dlatego pianista przyjmowany jest jako elokwentny twórca jazzu młodego pokolenia: wyrafinowana propozycja artystyczna, złożona z muzycznych fascynacji i odkryć Leszka Możdżera – najpopularniejszego dzisiaj muzyka jazzowego w Polsce.

Dionizy Piątkowski