Nietrzeźwi turyści na rowerach wodnych

Dwóch nietrzeźwych mężczyzn na rowerach wodnych i kobieta pływająca na skuterze-policja prowadzi kontrole na wodzie.

O nietrzeźwych mężczyznach pływających na rowerach wodnych, policję poinformowały osoby wypoczywające w jednym z ośrodków wczasowych nad jeziorem Roś. Z relacji wynikało, że są mocno pijani i swoim zachowaniem zagrażają innym kąpiącym się w jeziorze.

Patrol, który podjął interwencję odnalazł mężczyzn pływających na rowerach wodnych w pobliżu wskazanego ośrodka. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyraźnie czuli od nich alkohol, szczególnie od jednego z nich.

Jak ustalono rowerami pływali mężczyźni w wieku 24 i 26 lat, którzy przyjechali wypoczywać nad jezioro Roś z województwa mazowieckiego. Po sprawdzeniu ich stanu trzeźwości okazało się, że starszy z nich ma blisko 1 promil alkoholu w organizmie, a młodszy ponad 2 promile.

Beztroski „wypoczynek” obu panów skończył się w momencie, gdy policjanci poinformowali ich, że pływanie rowerami wodnymi, kajakami, czy innymi obiektami pływającymi, niebędącymi pojazdami mechanicznym pod wpływem alkoholu jest naruszeniem prawa. Popełnili zatem wykroczenie, za które grozi kara grzywny.

Z konsekwencjami prawnymi musi liczyć się 24-letnia mieszkanka Mińska Mazowieckiego, którą patrol wodny zatrzymał do kontroli w niedzielę. Młoda turystka pływała na skuterze wodnym po jeziorze Bełdany mając blisko 0.5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wytłumaczyli kobiecie, że pływanie pojazdem mechanicznym w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem, za które grozi jej kara grzywny. Natomiast prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym w stanie nietrzeźwości, czyli powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie jest przestępstwem, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.