Nowa hala produkcyjna i linie technologiczne-inwestycja za grube miliony w Sklejce

Inwestycja będzie polegała na rozbudowie istniejącego zakładu przetwórstwa drewna w celu zwiększenia zdolności produkcyjnych oraz dywersyfikacji działalności gospodarczej firmy. Projekt przewiduje budowę nowej hali produkcyjnej i jej wyposażenie w nowe linie technologiczne.

Zezwolenie na inwestycję w piskiej podstrefie zostało podpisane w piątek (30 czerwca) przez: Grzegorza Smolińskiego – Prezesa Zarządu Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. oraz Małgorzatę Sobieską zu Schwarzenberg – Wiceprezes. W wydarzeniu uczestniczył Jerzy Małecki – Poseł na Sejm RP.

Projekt polegający na uruchomieniu produkcji sklejki wielkoformatowej, w tym uszlachetnionej filmami, będzie realizowany przez firmę „SKLEJKA-PISZ” PAGED S.A. Nakłady inwestycyjne wyniosą co najmniej 110 000 000 zł. Utworzonych zostanie minimum 35 nowych miejsc pracy, a stan zatrudnienia w zakładzie osiągnie poziom 803 pracowników. Inwestycja będzie realizowana na działkach o powierzchni 21,8152 ha.

Projekt będący przedmiotem wydanego zezwolenia to już trzecia inwestycja grupy kapitałowej „Paged” na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nakłady inwestycyjne deklarowane przez grupę na terenie W-M SSE osiągnęły wysokość co najmniej 272 200 000 złotych.

CENTRUM LOGISTYKI W MORĄGU – ZEZWOLENIE
Historia fabryki w Piszu sięga 1916 roku. W okresie międzywojennym był to zakład przemysłu drzewnego, w którym zatrudniano około 300 pracowników i wytwarzana była sklejka, tarcica, płyty stolarskie oraz pilśniowe. Pod koniec II wojny światowej fabryka została w większej części spalona. W 1948 roku przedsiębiorstwo wznowiło swoją działalność.
„SKLEJKA-PISZ” PAGED S.A. produkuje różnego rodzaju sklejki w szerokim asortymencie, kształtki sklejkowe, lignofol, elkon i płyty specjalnego przeznaczenia. Głównymi obszarami zastosowań są budownictwo, meblarstwo, przemysł samochodowy i transportowy, przemysł opakowań, stoczniowy oraz szkutnictwo. Spółka jest wiodącym producentem sklejek w Polsce i liczącym się producentem w Europie. Firma wytwarza rocznie 81,5 tysięcy metrów kwadratowych wyrobów sklejkowych.
Źródło http://www.wmsse.com.pl/sklejka-pisz-paged-s-a-z-zezwoleniem/