Bił konkubinę musi opuścić mieszkanie

Dozór i nakaz opuszczenia mieszkania za znęcanie się nad konkubiną. To środki zapobiegawcze zastosowane wobec mężczyzny podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubiną.

Piscy policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań na terenie miasta dochodzi do przemocy domowej. Zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad konkubiną.

Kryminalni ustalili, że zatrzymany przez nich mężczyzna stosował przemoc domową od kwietnia 2013 roku. Będąc pod działaniem alkoholu wszczynał bez powodu awantury w trakcie, których wyzywał konkubinę, a także bił ją po ciele i twarzy, a nawet dusił.

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną. Prokurator podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanego dozoru policyjnego. Tym samym 27-latek zobligowany został do stawiennictwa w piskiej komendzie 3 razy w tygodniu. Prokurator zdecydował także o nakazie opuszczenia miejsca zamieszkania przez tego mężczyznę na okres 3 miesięcy oraz zakazał mu kontaktowania się z pokrzywdzoną.

Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.