Kierowca Opla, który rozbijał auta na ulicach Pisza, był pod działaniem narkotyków

Kierujący oplem, który w kwietniu wjechał z impetem w zaparkowane auta na ul. Gizewiusza w Piszu usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło 5 kwietnia po godz. 13 na ul. Gizewiusza w Piszu w pobliżu SP nr 2. Kierujący pojazdem marki Opel, 34-letni mieszkaniec Pisza, na łuku drogi najwyraźniej stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w trzy zaparkowane tam auta.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Uszkodzony został również Opel pirata drogowego i na szczęście samochód nie nadawał się już do dalszej jazdy. Policjanci pracując na miejscu zdarzenia ustalili, że kilka minut wcześniej ten sam kierowca spowodował kolizję na ul. Czerniewskiego w Piszu uderzając w pojazd marki Skoda. Następnie Opel z dużą prędkością przejechał przez miasto nie stosując się do obowiązujących znaków. Stworzył w ten sposób ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego m.in. na ul. Kościuszki.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości 34-latka. Mężczyzna był trzeźwy. Z uwagi na podejrzenia, że kierujący może być pod działaniem środków odurzających pobrana mu została krew do badań. Analiza krwi wykazała, że tego dnia 34-latek kierował Oplem będąc pod działaniem amfetaminy i marihuany.

Mieszkaniec Pisza usłyszy teraz zarzut kierowania pojazdem pod działaniem środków odurzających. Grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło i fot. KPP w Piszu