Groził żonie, że wyrzuci ją przez balkon-miał narkotyki

Policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną. Podczas interwencji funkcjonariusze znaleźli w mieszkaniu amfetaminę. Narkotyki mężczyzna schował w proszku do prania.

Okazało się, że wezwanie było zasadne. Interweniując policjanci ustalili, że małżonek wyzywał żonę oraz groził jej, że wyrzuci ją przez balkon. To jednak nie były wszystkie przewinienia 43-latka. W mieszkaniu policjanci znaleźli woreczek z białą substancją, który ukryty był w pudełku z proszkiem do prania. Wstępne badanie testerem wykazało, że jest to amfetamina o wadze blisko 54 gram.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz znęcania się nad żoną. Jest podejrzany o stosowanie przemocy psychicznej i fizycznej wobec małżonki. Funkcjonariusze ustalili bowiem, że 43-latek będąc pod działaniem alkoholu wszczynał awantury, w trakcie których wyzywał ją, ośmieszał oraz groził uszkodzeniem ciała, a także zrzuceniem kobiety z balkonu. Sprawca przemocy bił małżonkę po ciele, kopał, wyrywał jej włosy, a także podpalił dywan w mieszkaniu.

Sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Mężczyźnie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu