Ten sam samochód inni kierowcy-za to obaj nietrzeźwi

W tym samym samochodzie, jednego dnia zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierowców. Drugi z mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu, za to nigdy nie miał prawa jazdy.

Wczoraj po godz. 17 patrol piskiej prewencji zatrzymał do kontroli drogowej VW Golfa, za a kierownicą siedział 23-letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna powiedział policjantom, że wypił wcześniej kilka piw. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a samochód przekazali wskazanej trzeźwej osobie.

-Po godz. 21.00 ten sam patrol zauważył na jednej z ulic pojazd marki VW Golf, który jeździł brawurowo i niebezpiecznie. Był to ten sam volkswagen, którego kontrolowali kilka godzin wcześniej. Tym razem za kierownicą siedział 22-letni mieszkaniec Pisza. Po otwarciu drzwi auta policjanci nie mieli wątpliwości, że kierujący jest nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie-powiedziała Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna ten nigdy nie posiadał prawa jazdy. Jak się dalej okazało ten sam 22-latek był zatrzymany do kontroli drogowej przez piską drogówkę kilka dni wcześniej. Wówczas jeździł po mieście tym samym golfem. Tamtego dnia również kierował autem będąc pod działaniem alkoholu. Miał wtedy ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwym kierującym grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło KPP w Piszu