Wesprzyj działania dzielnicowego-pomóż choremu rodzeństwu

Zbiórka nakrętek, kiermasz świąteczny, charytatywny koncert. Włącz się do akcji dzielnicowego-pomóż chorej Oleńce i jej bratu Wiktorowi.

„Dzielnicowy bliżej nas” to hasło w pełni obrazujące dzielnicowego z Komisariatu Policji w Białej Piskiej, mł. asp. Adama Trzonkowskiego. Policjanta, który jako „funkcjonariusz pierwszego kontaktu” bliski jest sprawom obywateli i stara się im pomóc, w miarę swoich możliwości, nawet w czasie wolnym.

Młodszy aspirant Adam Trzonkowski dowiedział się o rodzinie z Pisza, w której jest dwoje bardzo chorych dzieci. To niespełna 3-letni Wiktor i roczna Oleńka. Chłopczyk choruje na rzadką wadę mózgu Zespół Dandy – Walkera, mózgowe porażenie dziecięce, obustronny niedosłuch III stopnia i padaczkę lekooporną. Dziewczynka choruje na padaczkowy zespól Westa, zeza, obustronny niedosłuch III stopnia, zespół piramidowy i pozapiramidowy oraz opóźnioną mielinizację mózgu.

Dzieci od chwili urodzin wymagają intensywnej, ale bardzo kosztownej rehabilitacji oraz ciągłego leczenia w wielu poradniach specjalistycznych. Rodzice potrzebują wsparcia finansowego.
Dzielnicowy Trzonkowski, kiedy dowiedział się o tej rodzinie, bez wahania postanowił im pomóc mimo, że nie mieszkają oni w jego rejonie służbowym, a w innym mieście. Początkowo zastanawiał się, w jaki sposób mógłby to zrobić. Chcąc zebrać pieniądze na leczenie dzieci postanowił zacząć od zbiórki nakrętek od napojów, które potem można spieniężyć i uzyskać środki finansowe na rehabilitację maluchów.

Realizując pomysł mł. asp. Adam Trzonkowski zbiera nakrętki od jesieni ubiegłego roku. Samemu trudno byłoby mu nazbierać większą ich ilość, więc do wspólnego działania zaprosił szkoły z miasta i gminy Biała Piska, które bardzo prężnie przystąpiły do akcji. Dzięki charyzmie i zaangażowaniu dzielnicowego, nauczycieli oraz uczniów zebrano już około 60 worków nakrętek po 15 kg każdy. Dzielnicowy w dalszym ciągu je zbiera i prosi o więcej.

To nie jedyne przedsięwzięcie ze strony Adama na rzecz chorego Wiktora i Oleńki. Przy okazji Świąt Wielkanocnych zorganizował kiermasz. Dzięki uprzejmości dyrekcji oraz pomocy ze strony nauczycieli, odbył się on w Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Białej Piskiej. Można było tam kupić świąteczne ozdoby, dekoracje oraz przepyszne ciasta. W ten sposób udało się zebrać kolejną sumę na leczenie dzieci.

Teraz wpadł na kolejny pomysł. Tym razem postanowił zorganizować koncert charytatywny. Czyni starania, aby odbył się on 7 maja 2017 roku w godzinach popołudniowych na placu przy Przedszkolu Miejskim w Białej Piskiej. Jak sam mówi – nie wiedział, że takie przedsięwzięcie wymaga tylu formalności, czasu i zapału, ale dodaje, że dla tych dzieci warto to zrobić.

Źródło KPP w Piszu