Bezpieczeństwo w oczach uczniów-policjanci rozstrzygnęli konkurs.

Policjanci z piskiej komendy wyłonili najciekawsze prace w konkursie plastycznym pn: „Dbam o swoje bezpieczeństwo”. Zwycięskie prace przesłane zostaną do Olsztyna na etap wojewódzki, gdzie 2 czerwca nastąpi ogłoszenie laureatów.

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu odbyło się rozstrzygnięcie powiatowego etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego „DBAM O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO”. Patronat nad konkursem objął Wojewoda Warmińsko–Mazurski, Warmińsko–Mazurski Kurator Oświaty oraz Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie.

Konkurs adresowany był do uczniów klas I- III szkół podstawowych. Jego celem było m.in. rozwijanie wśród najmłodszych postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych w różnych miejscach i okolicznościach. Do KPP w Piszu, jak co roku, wpłynęło mnóstwo ciekawych i pięknie wykonanych prac plastycznych. W tym roku najwięcej prac nadesłali uczniowie z klas II. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałe prace.

Jury miało za zadanie wyłonić po trzy prace w każdej kategorii wiekowej. Jurorzy brali pod uwagę: spełnienie wymogów formalnych organizatora, zgodność pracy z tematem konkursu oraz samodzielność jej wykonania. Ostatecznie wyłonione zostały niżej wymienione prace, które to przesłane zostaną do Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie na etap wojewódzki:

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy, a laureatom życzymy sukcesów w etapie wojewódzkim.

Klasy I-laureaci
Biaduń Mateusz z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Okartowie
Marchewka Julia z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Okartowie
Sawicka Weronika ze Szkoły Podstawowej w Hejdyku
Klasy II-laureaci
Ruchała Klaudia ze Szkoły Podstawowej w Jeżach
Sienkiewicz Bartosz z z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Orzyszu
Skwarska Oliwia z z Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Orzyszu
Klasy III-laureaci
Ostrowska Maja ze Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej
Szymborska Kaja ze Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej
Zakrzyk Zuzanna ze Szkoły Podstawowej w Białej Piskiej
Źródło KPP Pisz