W naszym powiecie Wielkanoc minęła bezpiecznie-policja podsumowuje święta.

Ponad 200 kontroli drogowych, 51 mandatów karnych, w tym aż 28 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, 2 nietrzeźwych kierujących i 1 pod działaniem środków odurzających.

Okres Świąt Wielkanocnych w powiecie piskim należy uznać za wyjątkowo bezpieczny i spokojny. Policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny weekend – Wielkanoc 2017”. W ramach akcji dokonali 219 kontroli drogowych, nakładając 51 mandatów karnych, w tym aż 28 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości i 3 za niestosowanie pasów i fotelików w pojeździe. Funkcjonariusze zatrzymali 5 praw jazdy i 5 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci na drogach powiatu piskiego ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszego z nich zatrzymali do kontroli drogowej w nocy z niedzieli na poniedziałek w Piszu na ul. Wojska Polskiego. 21-letni mieszkaniec piskiej gminy kierował pojazdem marki Honda Civic mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Niespełna dwadzieścia minut później policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej w Piszu na ul. Warszawskiej pojazd marki Opel. Za kierownicą siedział 33-letni mieszkaniec tego miasta. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Obu kierującym funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy. Grozi im kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Uprawnienia do kierowania pojazdami stracił także 26-letni mieszkaniec Orzysza, który w piątek do rodzinnego miasta wjeżdżał z prędkością 106 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. W wielkanocny poniedziałek w tym samym miejscu patrol drogówki zatrzymał prawo jazdy 42-letniemu kierowcy pojazdu marki Mercedes – Benz. Jechał on ul. Wojska Polskiego w Orzyszu z prędkością 112 km/h.
Za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym policjanci zatrzymali obu kierującym prawa jazdy. Za popełnione wykroczenie ukarali ich mandatami karnymi w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.

W okresie świąt na drogach powiatu piskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego i tylko do jednej kolizji. Zdarzenie to miało miejsce w sobotnie południe w Babrostach.
Jak wynika z ustaleń policjantów kierująca pojazdem marki Opel Astra jechała od strony Pisza do Babrost. Za nią jechał samochód marki Chrysler, którym kierował 24-latek. W pewnym momencie kierowca chryslera zauważył, że opel zwalnia, aby skręcić w prawo. W związku z niedostosowaniem prędkości do warunków panujących na drodze kierujący chryslerem najwyraźniej nie zdołał wyhamować. Próbował ominąć opla na skrzyżowaniu z prawej strony, ale ostatecznie uderzył przodem swojego auta w prawy bok opla. Następnie przejechał przez skrzyżowanie, dalej przez pobocze i ugrzązł w polu.

Zdarzenie to wyglądało poważnie, ale nie ucierpiała w nim żadna osoba. Kierujący obu pojazdami byli trzeźwi.
Policyjny patrol zatrzymał 24-letniemu kierowcy chryslera prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna ten będzie odpowiadał przed sądem.

W okresie wielkanocnym na drogach powiatu piskiego było bezpiecznie. Spokojnie upłynął także drugi dzień świąt obchodzony zwykle jako tzw. „śmigus dyngus”.

Źródło i fot KPP w Piszu