Napadał i bił na ulicach Pisza-sprawcę zatrzymała policja

Kilka dni temu do piskiej komendy zgłosił się mężczyzna twierdząc, że został pobity i okradziony na jednej z ulic miasta. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali podejrzanego. Jest nim 19-letni mieszkaniec Pisza.

Jak się okazało zgłoszona napaść nie była jedyną jakiej tego dnia dopuścił się młody mężczyzna. Zbierając materiał dowodowy kryminalni ustalili, że sprawca najpierw popchnął pokrzywdzonego. Kiedy mężczyzna upadł wówczas napastnik zaczął bić go pięściami po głowie, po czym zabrał mu z kieszeni spodni pieniądze w kwocie 190 złotych i uciekł.

Policjanci pracując nad tą sprawą ustalili też, że zatrzymany przez nich 19-latek tego samego dnia na jednej z piskich ulic uderzył innego mężczyznę w głowę. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń.

Zatrzymany usłyszał dwa zarzuty. Pierwszy z nich dotyczył popełnienia rozboju, a drugi uszkodzenia ciała. Sąd zdecydował o zastosowaniu wobec 19-latka dozoru policyjnego. Tym samym mężczyzna zobowiązany został do stawiennictwa w piskiej komendzie trzy razy w tygodniu oraz ma zakaz zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Mężczyźnie grozi teraz kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.