Policjanci zaskoczyli rowerzystów-odblaskowy rajd ruszył ulicami Pisza

Rowerowa środa, to nowy pomysł pasjonatów bicykli, który ma aktywizować piskich rowerzystów. Z zaproszenia do udziału w rajdzie skorzystali również policjanci. Każdy z uczestników otrzymał… kamizelkę.

Wczoraj po godz. 17.00 policjanci piskiej drogówki odwiedzili miłośników rowerów, którzy zainaugurowali „Rowerową środę”. O wydarzeniu i zaproszeniu na zbiórkę funkcjonariusze dowiedzieli się z internetu postanowili więc też skorzystać z zaproszenia. Policjanci sprawdzili, czy rowerzyści są należycie przygotowani do takiego wyjazdu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Miłośnicy jednośladów nie kryli swoje zaskoczenia wizytą policjantów. Funkcjonariusze drogówki najpierw przeprowadzili rozmowę z rowerzystami na temat zasad bezpieczeństwa, a następnie rozdali wszystkim uczestnikom rajdu kamizelki odblaskowe tak, aby byli oni dobrze widoczni dla innych uczestników ruchu drogowego.

Jak się okazało takie wycieczki rowerowe organizowane będą w każdą środę, stąd nazwa „Rowerowa środa”. Rajd rusza po godz. 17.00 spod sklepu na ul. Grunwaldzkiej w Piszu. W takiej wycieczce może wziąć udział każdy, kto lubi jazdę jednośladem. Warunkiem uczestnictwa jest sprawny rower wyposażony w dobre oświetlenie.
Policjanci radzą, aby rowerzyści mieli na sobie kamizelki odblaskowe, co znacząco poprawia ich bezpieczeństwo na drodze.

Źródło KPP w Piszu