To był mocno zakrapiany weekend na drogach

Tylko w samą niedzielę policjanci na drogach powiatu piskiego zatrzymali aż 5 nietrzeźwych kierowców. W sumie przez cały weekend policja zatrzymała prawo jazdy 8 mężczyznom jeżdżącym na „podwójnym gazie”.

W minioną sobotę i niedzielę policjanci zatrzymali, na drogach powiatu piskiego, aż 8 nietrzeźwych kierujących. Najwięcej, bo aż 5 ujawnili w niedzielę.
Pierwszego nietrzeźwego kierującego funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 8.00 na ulicach Pisza. Kierujący pojazdem marki VW Transporter miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Kolejnym nietrzeźwym tego dnia okazał się kierujący pojazdem marki VW Golf. Pojazd ten został zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w miejscowości Jeże. Mieszkaniec Kolna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Natomiast kierowca forda skontrolowany przez funkcjonariuszy w Orzyszu po godz. 19.00 w sobotę miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W niedzielę policjanci ujawnili pierwszego nietrzeźwego kierującego tuż po północy. 20-letni piszanin kierujący samochodem marki Mazda został zatrzymany do kontroli drogowej w Piszu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny kierowca jadący tego dnia na tzw. „podwójnym gazie” miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie. To 23-letni mieszkaniec gminy Ruciane – Nida, który kierował Skodą. Następny nietrzeźwy kierujący to mieszkaniec Pisza jadący pojazdem marki Renault. Mężczyzna ten miał 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejny kierowca jadący pod działaniem alkoholu zatrzymany został przez funkcjonariuszy w miejscowości Ukta. To kierowca pojazdu marki Peugeot. 27-letni mieszkaniec Rucianego – Nidy miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się kierowca BMW zatrzymany do kontroli drogowej przez policjantów w nocy z soboty na niedzielę w Rucianem – Nidzie. 29-letni mieszkaniec tego miasta kierował autem mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Wszystkim nietrzeźwym kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy nawet na 15 lat.