Piscy przedsiębiorcy na celowniku oszustów-policja ostrzega i zaprasza na spotkanie

Tylko „dmuchanie na zimne” ustrzegło dwóch piskich przedsiębiorców przed wyłudzeniem przez oszustów znacznych sum pieniędzy. Tym razem oszuści podawali się za policjanta CBŚP-teraz to ich szuka policja.

Do piskiej komendy zgłosiło się dwóch przedsiębiorców z Pisza. Poinformowali o próbie wyłudzenia od nich pieniędzy. Według zgłaszających zadzwonił do nich mężczyzna. Podawał się za Policjanta Centralnego Biura Śledczego. Mówił, że konto firmy jest zagrożone i sugerował przelanie środków na inny rachunek. Próbował w ten sposób wyłudzić znaczne sumy pieniędzy. Żaden ze zgłaszających nie dał się oszukać.

Chcąc zapobiec kolejnym próbom oszukania lokalnych przedsiębiorców, policjanci zapraszają na spotkanie nt:„Aktualne metody oszustw stosowane wobec przedsiębiorców – sposoby zapobiegania im”. Spotkanie odbędzie się 27 lutego o godz. 10 w sali widowiskowej Piskiego Domu Kultury.

Zapraszamy właścicieli firm, zakładów pracy, sklepów oraz różnych przedsiębiorstw, ale także ich pracowników odpowiedzialnych za pracę kancelaryjno-biurową.

Na spotkaniu policjanci przedstawią aktualne metody, jakie stosują oszuści, by wyłudzić pieniądze, ale także powiedzą, jak nie dać się oszukać.

Fot. zdjęcie jest ilustracją do tekstu